Dodany: 2011-06-01 11:27:27

Marakuja W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi chce eksperymentować kulinarnie i decyduje się na dodawanie do swoich potraw, czy deserów jakiś egzotycznych owoców. Najlepsze zastosowanie egzotycznych owoców możemy znaleźć w miejscu takim jak restauracja gdańsk.

 

Marakuja to tropikalny owoc pochodzący z Ameryki Południowej. Co ciekawe, prawidłowa nazwa tego owocu to męczennica jadalna. Owoce te mają galaretowaty, kleisty miąższ oraz słodko- kwaśny smak. Bardzo często produkuje się z nich jogurty, lody, soki, kremy, koktajle ponieważ są orzeźwiające, a  tego typu dania i desery znajdziemy w miejscu takim jak restauracja gdańsk. Marakuja to bogactwo karotenu, witaminy C, wapnia i żelaza.

 

Najczęstszy duet tworzy z brzoskwinią. Najlepiej smakuje marakuja z płatkami kukurydzianymi i jogurtem, ale tego dania nie znajdziemy w miejscu takim jak resturacja gdańsk, ale za to możemy je przygotować własnoręcznie.  Posiada też dwie szczególne właściwości, działa uspokajająco i antystresowo. Jak widać marakuje to owoc, który nie tylko nas orzeźwi, ale potrafi nadać wewnętrznego spokoju i odstresować człowieka..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Marakuja
Nick: