Dodany: 2011-06-01 11:18:37

MandarynkiRestauracja gdańsk, to nie tylko miejsce, gdzie możemy rozkoszować się jakimiś doznaniami, które pomogą nam poznać nowe smaki i otworzyć nam nowe horyzonty, ale również to miejsce, gdzie poznamy wykorzystanie bardzo popularnych owoców.

 

Mandarynka, czyli mini pomarańcza to słodki, aromatyczny i łatwy w obieraniu owoc, pochodzi z Chin i Indochin a największe plantacje są w Japonii, Brazylii i Stanach Zjednoczonych, który możemy zobaczyć w jako element dekoracyjny w jakiś deserach w miejscy takim jak restauracja gdańsk. Mandarynka to źródło witamin A, B1, B6, C, potasu, wapnia i kwasu foliowego. Pomagają w chorobach dróg moczowych i zaparciach. Owoce te najlepiej komponują się z sałatkami owocowymi, deserami, ciastami, lodami, sosami. Uwielbiane przez dzieci ze względu na to, że łatwo się dzielą i są słodkie. Najbardziej znane odmiany mandarynki to: klementynka, tangerynka i satsuma.

 

Oczywiście w takich miejscach jak restauracja gdańsk, mandarynka jest wykorzystywana jako (wspomniany wcześniej) element dekoracyjny, ale również jako owoc, z którego możemy napić się pysznego soku, który jak widać powyżej może dostarczyć naszemu organizmowi wile witaminek..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Mandarynki
Nick: