Dodany: 2011-06-01 11:04:58

Kiwi Kiwi, nazywane kiedyś chińskim agrestem odkryto własnie w Chinach, potem przewiezione zostało i uprawiane w Nowej Zelandii, a obecnie możemy rozkoszować się tym owocem w własnym domu oraz miejscach takich jak restauracja gdańsk.

 

Jest niewielkich rozmiarów, pokryty delikatnymi włoskami, miąższ jest koloru zielonego. W tym malutkim owocu kryje się cała skarbnica składników odżywczych, chociażby takich jak fruktoza, glukoza, witamina C, witaminy z grupy B, kwas cytrynowy i foliowy, potas, fosfor, magnez. Jedzenie tego owocu wspomaga układ nerwowy, stabilizuje ciśnienie i reguluje rytm serca, zapobiegają przeziębieniu i grypie, oczyszczają organizm z toksyn. Owoce te dodaje się do sałatek, robi się z nich soki i konfitury, suszy się i marynuje. Wszystkie te potrawy możemy znaleźć w miejscu takim jak restauracja gdańsk.

 

Prócz kuchni kiwi wykorzystuje się w kosmetologii. Stosuje się je do produkcji kremów i maseczkach do twarzy. Jak widać kiwi jest bardzo uniwersalnym owocem, który możemy wykorzystywać na kilka różnych sposobów. Osobiście uważam, że miejsce takie jak restauracja gdańsk, to miejsce, gdzie możemy dostać kiwi pod każdą postacią, więc warto się tam wybrać i poszukać dania dla siebie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kiwi
Nick: