• Cytat dnia
  • "Kiedy człowiek jest zakochany, ukazuje się światu takim, jakim powinien być zawsze."
  • Simone de Beauvoir
  • Dzisiaj jest 14 listopada 2019 r.
  • Jest to 317 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 48 dni.

Dodany: 2011-06-01 10:56:33
BananyW dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na przeżywanie jakiś doznań kulinarnych. Oczywiście niektórzy robią to w zaciszu domu, a niektórzy wybierają miejsca takie jak restauracja gdańsk, gdzie stosuje się sprawdzone owoce i przyprawy.

 

Banan ma ok. 80 gatunków pochodzących z Afryki, Azji i Australii. Owoce te bogate są w węglowodany, błonnik, białko, tłuszcze, potas, fosfor, magnez, witamy z grupy B oraz witaminę C. Prócz wartości odżywczych banany zawierają niestety dużo kalorii i są wyjątkowo tuczące, prawie 3 razy bardziej niż np. grejpfrut.

 

Mimo tego w Japonii bardzo popularna stała się dieta „poranny banan”, która w większości opiera się na jedzeniu tych owoców. W Afryce Zachodniej wypieka się chleb z bananów, podawany potem z pikantnym sosem, Afryce, Azji i Ameryce Południowej banany są smażone i przyprawiane na ostro, w Indiach zapiekane są w piecu a wcześniej faszerowane. W Kenii natomiast produkuje się piwo bananowe, które możemy też dostać w miejscu takim jak restauracja gdańsk. Jak widać chodzenie do miejsc takich jak restauracja gdańsk, może obyć się z korzyścią dla nas samych, ponieważ możemy poznać smaki jakich jeszcze nie smakowaliśmy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Banany
Nick: