Dodany: 2011-06-01 10:54:00

AwokadoRestauracja gdańsk, to miejsce, gdzie możemy rozkoszować się jakimiś owocami i dania, których nie otrzymamy w domu. W restauracjach wykorzystuje się wiele bardzo egzotycznych przypraw i owoców.

 

Awokado inaczej smaczliwka lub 'owoc maślany' to tropikalny owoc pochodzący z Ameryki, który swoje wykorzystanie na w miejscu takim jak restauracja gdańsk. Owoc ten o gruszkowatym kształcie ma kremowo zielonkawy kolor i tłusty miąższ. Jedzenie awokado często poleca się osobom, które mają nadciśnienie lub problemy z wątrobą oraz chorującym na miażdżycę. Ten popularny owoc stosuje się jako przystawkę, dodatek do sałatek czy napojów mlecznych. Najczęściej robi się z niego pastę.

 

Rozdrobniony najlepiej smakuje z dodatkiem, oliwy z oliwek, pieprzu i soli. Meksykanie używają awokado jako podstawowego składnika do słynnego sosu guacamole, który podaje się z chipsami z tortilli. Tego typu dania i przystawki, których składnikiem jest awokado, możemy znaleźć w miejscy takim jak restauracja gdańsk. Jeżeli nie znamy jeszcze prawdziwego smaku awokado, to restauracja gdańsk pomoże nam je poznać..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Awokado
Nick: