• Cytat dnia
  • "Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód."
  • Paulo Coelho
  • Dzisiaj jest 28 października 2020 r.
  • Jest to 301 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 65 dni.

Dodany: 2011-06-01 10:49:42

GoździkiW dawnych czasach, gdzie transport odbywał się tylko i wyłącznie drogą lądową, to wielu ludzi nie mogło zasmakować jakiś egzotycznych przypraw. Przykładem takiej właśnie przyprawy są goździki.

 

Holendrzy rywalizowali z Hiszpanami i czasem organizowali ekspedycje, które miały niszczyć statki hiszpańskie, tylko po to, żeby mogli trzymać monopol na dostawę przypraw do Europy. Przyprawą o którą walczono były goździki. Przyprawa ta to wysuszone pąki kwiatu goździkowca korzennego (wiecznie zielonego drzewa) kształtem faktycznie przypominający małe gwoździe. Restauracja gdańsk, to miejsce, gdzie możemy rozkoszować się smakiem goździków, które często służą jako element dekoracyjny jakiegoś deseru.

 

Poza tym w kuchni stosuje się je głównie do jakiś marynat i wędlin, oraz wyrobu likierów i win (grzańców). Restauracja gdańsk to miejsce, gdzie możemy zasmakować się prawdziwymi walorami goździków. Poza tym jestem wielkim zwolennikiem stosowania czegoś takiego jak goździki, ponieważ są one niesamowitą przyprawą, która kiedyś była stosowana jako środek przeciwbólowy na zęby. W miejscu takim jak restauracja gdańsk możemy znaleźć goździki pod każdą postacią, ale głównie jako element dekoracyjny niż przeciwbólowy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Goździki
Nick: