Dodany: 2011-06-01 10:45:53

Gałka muszkatołowaW dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi otwartych jest na jakieś kultury orientalne, a co za tym idzie to chcą poznawać nowe smaki i rozkoszować się przyprawami, które je podkreślają.

 

Jedną z takich przyprawa jest gałka muszkatołowa, którą uzyskuje się z muszkatołowca korzennego. Przyprawa ta do Europy dotarła dopiero w okolicach VI wieku i była wtedy stosowana bardzo sporadycznie, a nie tak jak ma to miejsce obecnie, czyli tak, że miejsca takie jak restauracja gdańsk, są jej jednym z największych „rynków” zbytu. Jej popularność jest spowodowana tym, że można ją stosować tak naprawdę do wszystkiego. Dokładnie do jakiś zup, dań z jajek, sosów (cebulowy, beszamelowy), dań z małżami, serami i wszystkimi innymi. Oczywiście możemy te dania przyrządzić sami, ale chyba najlepszy ich smak możemy poznać w miejscu takim jak restauracja gdańsk.

 

Moim zdaniem, możemy szaleć sami w kuchni, dodając gałkę do wszystkiego, ponieważ pasuje ona prawie do każdego rodzaju potrawy. Ale przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że szefowie kuchni pracujący w miejscu takim jak restauracja gdańsk, są najlepszymi specjalistami i oni odpowiednią doprawią każde nasze danie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gałka muszkatołowa
Nick: